apartment · resale
Koning Davidstraat 227
1502NX Zaandam · Rosmolenbuurt West · wijk Rosmolenwijk · Zaanstad
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 88 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | KRK Makelaars Zaandam (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 23 apartments in Zaanstad met 61–114 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 43e percentiel (-2.2% t.o.v. mediaan van € 4.589/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Zaanstad
| Inwoners | 6.180 |
|---|---|
| Dichtheid | 11855 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.9 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 345.000 deze listing +14% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 55% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04791412
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Het Zaanplein — 0.37 km · 26 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuterspelen Willibrord — 0.5 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | DekaMarkt — 0.27 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Zaandam Oost — 0.51 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huidtherapie Zaanstad — 0.53 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Zaans Medisch Centrum — 0.76 km |
| OV-station | Zaandam kade Zaantheater — 0.93 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Eethuis Nefis — 0.15 km · 41 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.886 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 83.696 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 88 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.408 per jaar (~€ 117/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.003 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1144 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~352 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2012 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Galerijflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt uit 2012, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 281 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Zaanstad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stokkenmolen 61 Westerkoog Oost | 74 | C | € 375.000 |
+€ 14.800
2 stap(pen)
|
€ 389.800 | € -5.200 | |
| Botenmakersstraat 75 Oud West | 78 | B | € 395.000 |
+€ 8.580
1 stap(pen)
|
€ 403.580 | +€ 8.580 | |
| Prelude 39 Westerwatering Zuid | 76 | B | € 399.000 |
+€ 8.360
1 stap(pen)
|
€ 407.360 | +€ 12.360 | |
| Anna de Waalstraat 160 Spoorbuurt | 67 | A+ | € 408.000 | +€ 0 | € 408.000 | +€ 13.000 | |
| Anna de Waalstraat 192 Spoorbuurt | 67 | A+ | € 412.000 | +€ 0 | € 412.000 | +€ 17.000 | |
| Kapelhof 41 Westerwatering Zuid | 85 | A | € 415.000 | +€ 0 | € 415.000 | +€ 20.000 | |
| Wandelweg 58 Wormerveer Zuid | 69 | A | € 369.000 | +€ 0 | € 369.000 | € -26.000 | |
| Kervelstraat 76 Noorderham | 99 | D | € 340.000 |
+€ 26.730
3 stap(pen)
|
€ 366.730 | € -28.270 | |
| Zuiderhoofddwarsstraat 3 Zuiderhoofdbuurt | 71 | B | € 350.000 |
+€ 7.810
1 stap(pen)
|
€ 357.810 | € -37.190 | |
| Conradstraat 10 Bomenbuurt | 64 | A | € 350.000 | +€ 0 | € 350.000 | € -45.000 | |
| Claude Monetstraat 69 Schilders- en Waddenbuurt | 73 | C | € 335.000 |
+€ 14.600
2 stap(pen)
|
€ 349.600 | € -45.400 | |
| Claude Monetstraat 82 Schilders- en Waddenbuurt | 74 | F | € 315.000 |
+€ 27.380
5 stap(pen)
|
€ 342.380 | € -52.620 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Kapelhof 41 Westerwatering Zuid | 85 | 3 | A | € 415.000 | € 4.882 |
| Botenmakersstraat 75 Oud West | 78 | 3 | B | € 395.000 | € 5.064 |
| Pinksterbloemweg 211 Kogerveld | 81 | 3 | C | € 315.000 | € 3.889 |
| Prelude 39 Westerwatering Zuid | 76 | 3 | B | € 399.000 | € 5.250 |
| Thijssestraat 157 Poelenburg Noord | 76 | 3 | C | € 315.000 | € 4.145 |
| Kervelstraat 76 Noorderham | 99 | 4 | D | € 340.000 | € 3.434 |
| Claude Monetstraat 69 Schilders- en Waddenbuurt | 73 | 3 | C | € 335.000 | € 4.589 |
| Stokkenmolen 61 Westerkoog Oost | 74 | 2 | C | € 375.000 | € 5.068 |
| Zuiderhoofddwarsstraat 3 Zuiderhoofdbuurt | 71 | 3 | B | € 350.000 | € 4.930 |
| Teakhout 68 Zaans Hout | 93 | 4 | A | € 534.000 | € 5.742 |
| Claude Monetstraat 82 Schilders- en Waddenbuurt | 74 | 4 | F | € 315.000 | € 4.257 |
| Wandelweg 58 Wormerveer Zuid | 69 | 3 | A | € 369.000 | € 5.348 |