databuurt cijfers per buurt
10046 listings 335 gemeenten snapshot

house · resale

Boterbloem 42

1441TX Purmerend · Gors-Zuid · wijk Wijk 04 Gors · Purmerend

€ 500.000
€ 3.906 / m²
128 5kamers A
Foto 1 van Boterbloem 42 Foto 2 van Boterbloem 42 Foto 3 van Boterbloem 42 Foto 4 van Boterbloem 42 Foto 5 van Boterbloem 42 Foto 6 van Boterbloem 42 Foto 7 van Boterbloem 42 Foto 8 van Boterbloem 42 Foto 9 van Boterbloem 42 Foto 10 van Boterbloem 42 Foto 11 van Boterbloem 42 Foto 12 van Boterbloem 42

Kenmerken

Typehouse (resale)
Woonopp.128 m²
Perceel183 m²
Kamers5 (4 slaap)
EnergielabelA
Statusnone
Op funda sinds
Makelaar HR Home. Aandacht maakt het verschil. (NVM)

Volledige advertentie op Funda

Prijsverloop

Nog maar één snapshot bekend.

Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen

€/m² van deze woning vergeleken met 49 houses in Purmerend met 89–166 m².

Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 26e percentiel (-5.6% t.o.v. mediaan van € 4.139/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →

Andere woningen in Boterbloem

Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.

AdresLabel Vraagprijs€/m²
Boterbloem 60 129 C € 550.000 € 4.264

Buurt in cijfers — Purmerend

Inwoners3.910
Dichtheid4421 per km²
Gem. huishoudensgrootte2.2
Gemiddelde WOZ (buurt) € 379.000 deze listing +32% t.o.v. gem. WOZ
% huurwoning in buurt34%
Afstand basisschool0.8 km
Afstand supermarkt0.8 km
Afstand huisarts1.3 km
Afstand kinderdagverblijf0.8 km

Bron: CBS Open Data · Kerncijfers Wijken en Buurten 2025 · Buurtcode BU04390401 · Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?

Voorzieningen in de buurt

Basis-/middelbare school De Ranonkel — 0.18 km · 18 totaal binnen zoekradius
Kinderdagverblijf BSO De Skaters — 0.32 km · 2 totaal binnen zoekradius
Supermarkt PLUS — 0.12 km · 6 totaal binnen zoekradius
Apotheek Apotheek de Gors — 0.69 km · 4 totaal binnen zoekradius
Huisartsenpraktijk Huisartsenpraktijk De Gors — 0.68 km · 3 totaal binnen zoekradius
Ziekenhuis Dijklander Ziekenhuis — 0.96 km
OV-station Purmerend — 1.17 km · 4 totaal binnen zoekradius

Hypotheek-indicatie

Maandlasten~€ 2.387 / maand
Benodigd bruto-inkomen~€ 106.522 per jaar
Groen-label-aftrek +€ 10.000 extra leenruimte
vanwege energielabel A
NHG-eligibel Nee (boven NHG-grens € 450.000)

Reken voor mijn inkomen

Vul je bruto-jaarinkomen in om te zien of deze woning binnen je leenruimte valt. Wordt niet opgeslagen.

Energierekening & CO2 (schatting)

Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 128 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.

Geschatte energiekosten ~€ 2.048 per jaar (~€ 171/maand)
Geschatte totaalkosten/maand ~€ 2.558 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering)
CO2-uitstoot ~1664 kg per jaar
Gas-verbruik (geschat) ~512 m³ per jaar

Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)

Bouwjaar1978
BouwBestaande bouw
Soort objectEengezinswoning, tussenwoning
DakZadeldak bedekt met pannen
IsolatieDakisolatie en muurisolatie
VerwarmingCv-ketel en open haard
Warm waterCv-ketel
CV-ketelIntergas HR (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom)
Energielabel (officieel)A
Inhoud510 m³
TuinAchtertuin en voortuin
Indeling5 kamers (4 slaapkamers)
Op funda sinds2 weken

Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend

Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om op label A te komen. Alleen woningen waar de totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.

Hoe we dit berekenen

Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data (al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina scraping en trekt overbodige stappen eruit.

AdresLabel Vraagprijs+ verbouwing EffectiefΔ t.o.v. dit
Lepelblad 34 Gors-Zuid 121 C € 475.000 +€ 24.200
2 stap(pen)
  • C→B: € 10.890 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 13.310 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 499.200 € -800
Burnousstraat 33 Azië 122 A € 499.000 +€ 0 € 499.000 € -1.000
Reigersbek 26 Gors-Zuid 137 C € 475.000 +€ 27.400
2 stap(pen)
  • C→B: € 12.330 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 15.070 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 502.400 +€ 2.400
Grevelingenmeer 96 Purmer-Zuid/Noord 123 A € 495.000 +€ 0 € 495.000 € -5.000
Fioringras 36 Gors-Zuid 128 B € 469.000 +€ 14.080
1 stap(pen)
  • B→A: € 14.080 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 483.080 € -16.920
Da Palestrinastraat 57 Purmer-Zuid/Zuid 110 A € 475.000 +€ 0 € 475.000 € -25.000
Luitje Broekemastraat 80 Purmer-Zuid/Zuid 114 A € 465.000 +€ 0 € 465.000 € -35.000
Piramidepad 42 Afrika 96 A € 465.000 +€ 0 € 465.000 € -35.000
Scholeksterhof 32 Overwhere-Noord 124 B € 450.000 +€ 13.640
1 stap(pen)
  • B→A: € 13.640 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 463.640 € -36.360
Zambezilaan 180 Afrika 146 A € 539.500 +€ 0 € 539.500 +€ 39.500
Vredehof 23 Middenbeemster 97 C € 440.000 +€ 19.400
2 stap(pen)
  • C→B: € 8.730 (+ HR++ glas)
  • B→A: € 10.670 (+ HR+++ glas, ventilatie)
€ 459.400 € -40.600
Barcelonahaven 29 Europa 127 A € 545.000 +€ 0 € 545.000 +€ 45.000

Alle vergelijkbare woningen (12)

Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.

AdresKamersLabelVraagprijs€/m²
Fioringras 36 Gors-Zuid 128 5 B € 469.000 € 3.664
Grevelingenmeer 96 Purmer-Zuid/Noord 123 5 A € 495.000 € 4.024
Burnousstraat 33 Azië 122 5 A € 499.000 € 4.090
Boterbloem 60 Gors-Zuid 129 5 C € 550.000 € 4.264
Scholeksterhof 32 Overwhere-Noord 124 5 B € 450.000 € 3.629
Lepelblad 34 Gors-Zuid 121 5 C € 475.000 € 3.926
Clara Visserstraat 101 Purmer-Zuid/Zuid 121 5 C € 545.000 € 4.504
Ninaberstraat 12 Zuidoostbeemster 136 5 D € 575.000 € 4.228
Henri Dunantstraat 10 Wheermolen-Oost 120 5 C € 425.000 € 3.542
Vrijheidsplantsoen 27 Purmer-Zuid/Zuid 136 5 A € 587.500 € 4.320
Barcelonahaven 29 Europa 127 6 A € 545.000 € 4.291
Luitje Broekemastraat 80 Purmer-Zuid/Zuid 114 5 A € 465.000 € 4.079