apartment · resale
Raadhuisstraat 44
1016DG Amsterdam · Leliegracht e.o. · wijk Grachtengordel-West · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 97 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | E |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | JLG Real Estate (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 248 apartments in Amsterdam met 67–126 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 93e percentiel (+26.6% t.o.v. mediaan van € 7.941/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.825 |
|---|---|
| Dichtheid | 13417 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.5 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 871.000 deze listing +12% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 58% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.2 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AC02
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Theo Thijssenschool — 0.45 km · 23 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | 't Klaproosje — 0.26 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.16 km · 42 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | benu — 0.35 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Westertoren — 0.08 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | OLVG, locatie Oost — 2.69 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Rokin — 0.62 km · 15 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Pizza Beppe — 0.07 km · 481 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 4.655 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 211.957 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel E en 97 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 3.686 per jaar (~€ 307/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 4.962 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~3298 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1455 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 2.134 per jaar en 2037 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1897 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Penthouse (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel en open haard |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | HR (gas gestookt combiketel, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | E |
| Inhoud | 351 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label E te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Elandsgracht 19 Elandsgrachtbuurt | 105 | E | € 975.000 | +€ 0 | € 975.000 | € 0 | |
| Prof. Tulpstraat 42 Sarphatistrook | 101 | C | € 995.000 | +€ 0 | € 995.000 | +€ 20.000 | |
| Vondelstraat 29 Vondelparkbuurt-Oost | 92 | C | € 1.000.000 | +€ 0 | € 1.000.000 | +€ 25.000 | |
| Tweede Schinkelstraat 17 Schinkelbuurt-Noord | 90 | C | € 950.000 | +€ 0 | € 950.000 | € -25.000 | |
| Plantagekade 65 Plantage | 109 | A | € 950.000 | +€ 0 | € 950.000 | € -25.000 | |
| Vondelstraat 11 Vondelparkbuurt-Oost | 87 | F | € 925.000 |
+€ 3.480
1 stap(pen)
|
€ 928.480 | € -46.520 | |
| Westerdoksdijk 151 Westerdokseiland | 102 | A | € 925.000 | +€ 0 | € 925.000 | € -50.000 | |
| Haparandaweg 752 Houthavens-West | 102 | A+ | € 895.000 | +€ 0 | € 895.000 | € -80.000 | |
| Haarlemmerdijk 139 Haarlemmerbuurt-West | 90 | A | € 895.000 | +€ 0 | € 895.000 | € -80.000 | |
| Jan Luijkenstraat 66 P.C. Hooftbuurt | 107 | E | € 1.060.000 | +€ 0 | € 1.060.000 | +€ 85.000 | |
| Westlandgracht 77 Westlandgrachtbuurt | 88 | A | € 875.000 | +€ 0 | € 875.000 | € -100.000 | |
| Postjesweg 116 Orteliusbuurt-Zuid | 98 | A | € 875.000 | +€ 0 | € 875.000 | € -100.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Da Costastraat 39 Da Costabuurt-Noord | 99 | 3 | A | € 850.000 | € 8.586 |
| Revaleiland 454 Houthavens-West | 99 | 3 | A | € 850.000 | € 8.586 |
| Poeldijkstraat 339 Delflandpleinbuurt-Oost | 93 | 3 | A | € 825.000 | € 8.871 |
| Kerkstraat 210 Vijzelstraatbuurt | 100 | 3 | A | € 800.000 | € 8.000 |
| Haringbuisdijk 269 Water | 93 | 3 | A+++ | € 799.000 | € 8.591 |
| Van Oldenbarneveldtstraat 52 Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | 93 | 3 | A | € 795.000 | € 8.548 |
| Westlandgracht 77 Westlandgrachtbuurt | 88 | 3 | A | € 875.000 | € 9.943 |
| Prof. Tulpstraat 42 Sarphatistrook | 101 | 4 | C | € 995.000 | € 9.851 |
| Jan Luijkenstraat 66 P.C. Hooftbuurt | 107 | 3 | E | € 1.060.000 | € 9.907 |
| Postjesweg 116 Orteliusbuurt-Zuid | 98 | 4 | A | € 875.000 | € 8.929 |