house · resale
Mierikswortelstraat 60
3544CP Utrecht · Parkwijk-Zuid · wijk Wijk 09 Leidsche Rijn · Utrecht
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 94 m² |
| Perceel | 96 m² |
| Kamers | 4 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | PEEK&POMPE MAKELAARS (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 57 houses in Utrecht met 65–122 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 43e percentiel (-0.7% t.o.v. mediaan van € 5.890/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 3.765 |
|---|---|
| Dichtheid | 9391 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 513.000 deze listing +7% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 48% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440942
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Leidsche Rijn College — 0.26 km · 18 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Partou — 0.51 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Lidl — 0.36 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | FLeiR Apotheek Parkwijk — 0.46 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Julius Gezondheidscentrum Parkwijk — 0.42 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Sint Antonius Ziekenhuis Utrecht — 1.47 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Station Leidsche Rijn — 1.09 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Hoge Weide — 0.31 km · 16 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.626 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 117.391 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 94 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.504 per jaar (~€ 125/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.751 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1222 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~376 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 2002 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Plat dak |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas, vloerisolatie en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 372 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 4 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Paardensprongstraat 11 Schaakbuurt en omgeving | 110 | A | € 550.000 | +€ 0 | € 550.000 | € 0 | |
| Mijdrechtstraat 55 Rivierenwijk | 109 | C | € 525.000 |
+€ 21.800
2 stap(pen)
|
€ 546.800 | € -3.200 | |
| Daalseweg 66 Zuilen-Noord | 79 | B | € 549.000 |
+€ 8.690
1 stap(pen)
|
€ 557.690 | +€ 7.690 | |
| Gulden Hoeve 21 Vleuten | 105 | A | € 539.000 | +€ 0 | € 539.000 | € -11.000 | |
| Balistraat 19 Lombok-Oost | 82 | C | € 550.000 |
+€ 12.710
2 stap(pen)
|
€ 562.710 | +€ 12.710 | |
| Pippelingstraat 26 Ondiep | 81 | B | € 525.000 |
+€ 8.910
1 stap(pen)
|
€ 533.910 | € -16.090 | |
| Bataviastraat 5 Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. | 86 | A | € 569.000 | +€ 0 | € 569.000 | +€ 19.000 | |
| Eikstraat 3 Oudwijk | 77 | D | € 550.000 |
+€ 20.790
3 stap(pen)
|
€ 570.790 | +€ 20.790 | |
| Nijldreef 45 Zambesidreef en omgeving | 120 | C | € 549.000 |
+€ 24.000
2 stap(pen)
|
€ 573.000 | +€ 23.000 | |
| Anna Blamanstraat 14 Het Zand-West | 90 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -25.000 | |
| Westfalen 60 Lunetten-Zuid | 86 | A | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | € -25.000 | |
| Troelstralaan 74 Staatsliedenbuurt | 95 | A++ | € 575.000 | +€ 0 | € 575.000 | +€ 25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Anna Blamanstraat 14 Het Zand-West | 90 | 4 | A | € 525.000 | € 5.833 |
| Bolstraat 93 Oudwijk | 97 | 4 | D | € 615.000 | € 6.340 |
| Goedestraat 67 Wittevrouwen | 97 | 4 | E | € 629.000 | € 6.485 |
| Bataviastraat 5 Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. | 86 | 4 | A | € 569.000 | € 6.616 |
| Westfalen 60 Lunetten-Zuid | 86 | 4 | A | € 525.000 | € 6.105 |
| Troelstralaan 74 Staatsliedenbuurt | 95 | 3 | A++ | € 575.000 | € 6.053 |
| Noorderplaat 6 Veldhuizen | 103 | 4 | A | € 495.000 | € 4.806 |
| Gulden Hoeve 21 Vleuten | 105 | 4 | A | € 539.000 | € 5.133 |
| Gansstraat 96 Watervogelbuurt | 100 | 5 | B | € 585.000 | € 5.850 |
| Werner Helmichstraat 44 Julianapark en omgeving | 96 | 5 | C | € 625.000 | € 6.510 |
| Zonzijde 33 De Meern-Noord | 89 | 5 | B | € 495.000 | € 5.562 |
| C. van Maasdijkstraat 12 Prins Bernhardplein en omgeving | 100 | 5 | F | € 589.000 | € 5.890 |