house · resale
John F. Kennedyplein 8
1443EC Purmerend · Wheermolen-Oost · wijk Wijk 03 Wheermolen · Purmerend
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 128 m² |
| Perceel | 114 m² |
| Kamers | 5 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Sopar Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 49 houses in Purmerend met 89–166 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 0e percentiel (-29.2% t.o.v. mediaan van € 4.139/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Purmerend
| Inwoners | 5.340 |
|---|---|
| Dichtheid | 9097 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 309.000 deze listing +21% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 59% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04390302
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Kindcentrum Wheermolen — 0.25 km · 24 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuteropvang Wheermolen — 0.23 km |
| Supermarkt | Dirk — 0.18 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Kennedy Apotheek — 0.14 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Wheermolen — 0.43 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Dijklander Ziekenhuis — 0.96 km |
| OV-station | Purmerend Overwhere — 0.47 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Shanghai Corner — 0.15 km · 8 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.790 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 80.435 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 128 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.560 per jaar (~€ 213/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.003 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2176 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~768 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 512 per jaar en 512 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1973 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas HRE CW 5 (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 455 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 5 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | 2 weken |
Verbouwings-equivalente woningen in Purmerend
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.P. Grootstraat 68 Wheermolen-Oost | 113 | D | € 375.000 |
+€ 18.080
2 stap(pen)
|
€ 393.080 | +€ 18.080 | |
| Edelsmidstraat 23 Overlanderstraat en omgeving | 106 | B | € 400.000 | +€ 0 | € 400.000 | +€ 25.000 | |
| Westerhem 39 Middenbeemster | 106 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | +€ 50.000 | |
| Wollegras 5 Gors-Zuid | 90 | A | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | +€ 50.000 | |
| Sportlaan 180 Overwhere-Zuid | 125 | E | € 399.000 |
+€ 27.500
3 stap(pen)
|
€ 426.500 | +€ 51.500 | |
| Henri Dunantstraat 10 Wheermolen-Oost | 120 | C | € 425.000 |
+€ 5.400
1 stap(pen)
|
€ 430.400 | +€ 55.400 | |
| Achelpad 41 Maten- en Zuivelbuurt | 105 | A | € 318.750 | +€ 0 | € 318.750 | € -56.250 | |
| Vredehof 23 Middenbeemster | 97 | C | € 440.000 |
+€ 8.730
1 stap(pen)
|
€ 448.730 | +€ 73.730 | |
| Scholeksterhof 32 Overwhere-Noord | 124 | B | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | +€ 75.000 | |
| Jan Bijhouwerstraat 20 Purmer-Zuid/Zuid | 112 | A | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | +€ 75.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Henri Dunantstraat 10 Wheermolen-Oost | 120 | 5 | C | € 425.000 | € 3.542 |
| Scholeksterhof 32 Overwhere-Noord | 124 | 5 | B | € 450.000 | € 3.629 |
| Sportlaan 180 Overwhere-Zuid | 125 | 4 | E | € 399.000 | € 3.192 |
| J.P. Grootstraat 68 Wheermolen-Oost | 113 | 5 | D | € 375.000 | € 3.319 |
| Fioringras 36 Gors-Zuid | 128 | 5 | B | € 469.000 | € 3.664 |
| Lepelblad 34 Gors-Zuid | 121 | 5 | C | € 475.000 | € 3.926 |
| Luitje Broekemastraat 80 Purmer-Zuid/Zuid | 114 | 5 | A | € 465.000 | € 4.079 |
| Grevelingenmeer 96 Purmer-Zuid/Noord | 123 | 5 | A | € 495.000 | € 4.024 |
| Boterbloem 42 Gors-Zuid | 128 | 5 | A | € 500.000 | € 3.906 |
| Burnousstraat 33 Azië | 122 | 5 | A | € 499.000 | € 4.090 |
| Edelsmidstraat 23 Overlanderstraat en omgeving | 106 | 5 | B | € 400.000 | € 3.774 |
| Reigersbek 26 Gors-Zuid | 137 | 4 | C | € 475.000 | € 3.467 |