house · resale
Eerste E.J. Potgieterstraat 30
2802LE Gouda · De Korte Akkeren Nieuw · wijk De Korte Akkeren · Gouda
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 99 m² |
| Perceel | 97 m² |
| Kamers | 4 (3 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Boer Makelaardij Midden-Holland B.V. (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 34 houses in Gouda met 69–128 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 26e percentiel (-7.5% t.o.v. mediaan van € 4.369/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Gouda
| Inwoners | 2.940 |
|---|---|
| Dichtheid | 7340 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 271.000 deze listing +48% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 59% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.6 km |
| Afstand huisarts | 0.6 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.5 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05130201
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Westerschool — 0.08 km · 16 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | De Petteflet — 0.27 km |
| Supermarkt | PLUS van den Boogaard — 0.23 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | BENU Apotheek Grendel — 0.17 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Korte Akkeren — 0.18 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Groene Hart Ziekenhuis — 1.84 km |
| OV-station | Gouda — 1.38 km |
| Restaurant | Yoshi Sushi — 0.15 km · 14 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.910 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 85.870 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 99 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.980 per jaar (~€ 165/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.075 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1683 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~594 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 396 per jaar en 396 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1940 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 359 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 4 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 11, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Gouda
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dotterplantsoen 5 Weidebloemkwartier | 81 | D | € 395.000 |
+€ 12.960
2 stap(pen)
|
€ 407.960 | +€ 7.960 | |
| Vogelplein 12 De Korte Akkeren Oud | 72 | F | € 369.000 |
+€ 18.720
4 stap(pen)
|
€ 387.720 | € -12.280 | |
| IJssellaan 122 Kort Haarlem | 80 | F | € 365.000 |
+€ 20.800
4 stap(pen)
|
€ 385.800 | € -14.200 | |
| Mr. D.J. van Heusdestraat 36 Kort Haarlem | 74 | B | € 385.000 | +€ 0 | € 385.000 | € -15.000 | |
| Tollensstraat 65 De Korte Akkeren Oud | 92 | C | € 375.000 |
+€ 8.280
1 stap(pen)
|
€ 383.280 | € -16.720 | |
| Cornelis Ketelstraat 77 Kadenbuurt | 79 | C | € 375.000 |
+€ 7.110
1 stap(pen)
|
€ 382.110 | € -17.890 | |
| Veenzoom 221 Zomenbuurt | 109 | C | € 415.000 |
+€ 9.810
1 stap(pen)
|
€ 424.810 | +€ 24.810 | |
| Ravelplein 30 Componistenbuurt | 96 | B | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € -25.000 | |
| Constantijn Huygensstraat 70 De Korte Akkeren Oud | 83 | E | € 350.000 |
+€ 18.260
3 stap(pen)
|
€ 368.260 | € -31.740 | |
| Klimopstraat 4 De Korte Akkeren Oud | 78 | E | € 350.000 |
+€ 17.160
3 stap(pen)
|
€ 367.160 | € -32.840 | |
| Groen van Prinsterersingel 27 Ouwe Gouwe | 104 | A | € 435.000 | +€ 0 | € 435.000 | +€ 35.000 | |
| Klipperwerf 14 Wervenbuurt | 114 | B | € 435.000 | +€ 0 | € 435.000 | +€ 35.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Vliegenstraat 1 Ouwe Gouwe | 98 | 4 | D | € 425.000 | € 4.337 |
| Ravelplein 30 Componistenbuurt | 96 | 4 | B | € 375.000 | € 3.906 |
| Groen van Prinsterersingel 27 Ouwe Gouwe | 104 | 4 | A | € 435.000 | € 4.183 |
| Tollensstraat 65 De Korte Akkeren Oud | 92 | 4 | C | € 375.000 | € 4.076 |
| Veenzoom 221 Zomenbuurt | 109 | 4 | C | € 415.000 | € 3.807 |
| Jan Luykenstraat 5 Kadenbuurt | 97 | 5 | D | € 450.000 | € 4.639 |
| Middenmolenlaan 153 Molenbuurt | 103 | 5 | A | € 450.000 | € 4.369 |
| Graaf Florisweg 47 Ouwe Gouwe | 102 | 4 | D | € 500.000 | € 4.902 |
| Rhijnvis Feithstraat 12 Kadenbuurt | 106 | 5 | A | € 439.000 | € 4.142 |
| Gravin Jacobastraat 33 Ouwe Gouwe | 94 | 5 | C | € 469.000 | € 4.989 |
| Vlietpolderstraat 4 Polderbuurt | 108 | 5 | A | € 450.000 | € 4.167 |
| Klipperwerf 14 Wervenbuurt | 114 | 4 | B | € 435.000 | € 3.816 |