apartment · resale
Sarphatistraat 568
1018AV Amsterdam · Alexanderplein e.o. · wijk Weesperbuurt/Plantage · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 129 m² |
| Kamers | 5 (3 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Heeren Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 152 apartments in Amsterdam met 90–167 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 87e percentiel (+26.7% t.o.v. mediaan van € 7.955/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 400 |
|---|---|
| Dichtheid | 9960 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 639.000 deze listing +103% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 50% |
| Afstand basisschool | 0.9 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.7 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.8 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AJ04
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Metis Montessori Lyceum — 0.33 km · 34 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.34 km · 46 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Service Apotheek Van Swinden — 0.39 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Linnaeus — 0.32 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | OLVG, locatie Oost — 0.78 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Amsterdam Muiderpoort — 0.81 km · 21 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Bertus — 0.16 km · 117 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 6.206 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 280.435 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 129 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.064 per jaar (~€ 172/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 6.378 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1677 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~516 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1858 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (dubbel bovenhuis) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | NEFIT (gas gestookt combiketel uit 2016, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 449 m³ |
| Tuin | Zonneterras |
| Indeling | 5 kamers (3 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leen Jongewaardkade 7 Buiksloterham-Zuid | 145 | A++ | € 1.300.000 | +€ 0 | € 1.300.000 | € 0 | |
| Ton de Leeuwstraat 46 Oosterdokseiland | 126 | A++ | € 1.290.000 | +€ 0 | € 1.290.000 | € -10.000 | |
| Okeghemstraat 16 Valeriusbuurt-West | 131 | F | € 1.235.000 |
+€ 48.470
5 stap(pen)
|
€ 1.283.470 | € -16.530 | |
| Singel 399 Spuistraat-Zuid | 138 | C | € 1.249.000 |
+€ 27.600
2 stap(pen)
|
€ 1.276.600 | € -23.400 | |
| Nassaukade 146 Da Costabuurt-Noord | 153 | A | € 1.325.000 | +€ 0 | € 1.325.000 | +€ 25.000 | |
| Van Breestraat 185 Cornelis Schuytbuurt | 122 | D | € 1.295.000 |
+€ 32.940
3 stap(pen)
|
€ 1.327.940 | +€ 27.940 | |
| Michelangelostraat 22 Minervabuurt-Midden | 108 | C | € 1.250.000 |
+€ 21.600
2 stap(pen)
|
€ 1.271.600 | € -28.400 | |
| Poeldijkstraat 279 Delflandpleinbuurt-Oost | 139 | A+ | € 1.350.000 | +€ 0 | € 1.350.000 | +€ 50.000 | |
| Gerrit van der Veenstraat 66 Beethovenbuurt | 137 | C | € 1.375.000 |
+€ 27.400
2 stap(pen)
|
€ 1.402.400 | +€ 102.400 | |
| Deurloostraat 110 Wielingenbuurt | 113 | C | € 1.175.000 |
+€ 22.600
2 stap(pen)
|
€ 1.197.600 | € -102.400 | |
| Valeriusstraat 143 Valeriusbuurt-Oost | 118 | D | € 1.150.000 |
+€ 31.860
3 stap(pen)
|
€ 1.181.860 | € -118.140 | |
| Johannes Verhulststraat 224 Valeriusbuurt-Oost | 138 | C | € 1.400.000 |
+€ 27.600
2 stap(pen)
|
€ 1.427.600 | +€ 127.600 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Gerrit van der Veenstraat 66 Beethovenbuurt | 137 | 5 | C | € 1.375.000 | € 10.036 |
| Johannes Verhulststraat 224 Valeriusbuurt-Oost | 138 | 5 | C | € 1.400.000 | € 10.145 |
| Poeldijkstraat 279 Delflandpleinbuurt-Oost | 139 | 5 | A+ | € 1.350.000 | € 9.712 |
| Polanenstraat 62 Spaarndammerbuurt-Zuidwest | 136 | 5 | A | € 1.075.000 | € 7.904 |
| Ton de Leeuwstraat 46 Oosterdokseiland | 126 | 4 | A++ | € 1.290.000 | € 10.238 |
| Valeriusstraat 143 Valeriusbuurt-Oost | 118 | 5 | D | € 1.150.000 | € 9.746 |
| Okeghemstraat 16 Valeriusbuurt-West | 131 | 6 | F | € 1.235.000 | € 9.427 |
| Van Oldenbarneveldtplein 13 Frederik Hendrikbuurt-Noord | 125 | 5 | C | € 1.025.000 | € 8.200 |
| Van Breestraat 185 Cornelis Schuytbuurt | 122 | 4 | D | € 1.295.000 | € 10.615 |
| Archimedesplantsoen 35 Middenmeer-Zuid | 131 | 4 | A | € 1.450.000 | € 11.069 |
| Amsteldijk 162 Kromme Mijdrechtbuurt | 120 | 5 | C | € 1.049.000 | € 8.742 |
| Singel 399 Spuistraat-Zuid | 138 | 4 | C | € 1.249.000 | € 9.051 |