apartment · resale
Rietwijkerstraat 74
1059XC Amsterdam · Aalsmeerwegbuurt-West · wijk Hoofddorppleinbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 45 m² |
| Kamers | 2 (1 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van de Steege Makelaarsgroep Amsterdam-West (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 119 apartments in Amsterdam met 31–58 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 68e percentiel (+3.9% t.o.v. mediaan van € 9.091/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 2.485 |
|---|---|
| Dichtheid | 25403 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 504.000 deze listing -16% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 52% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363KA04
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Tobiasschool — 0.05 km · 32 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | CompaNanny — 0.39 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.2 km · 18 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Schinkel Apotheek — 0.36 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Schinkelkade — 0.65 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Antoni van Leeuwenhoek — 1.44 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Heemstedestraat — 0.91 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Warung Padi — 0.18 km · 61 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.029 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 91.304 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 45 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 900 per jaar (~€ 75/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.104 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~765 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~270 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 180 per jaar en 180 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1933 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Dubbel glas en HR-glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Intergas Kombi HR22 (gas gestookt combiketel uit 2004, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 143 m³ |
| Indeling | 2 kamers (1 slaapkamer) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Olympiaweg 68 Marathonbuurt-West | 41 | B | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € 0 | |
| Vrolikstraat 257 Oosterparkbuurt-Zuidwest | 50 | A | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | € 0 | |
| Van Ostadestraat 392 Willibrordusbuurt | 43 | C | € 425.000 |
+€ 3.870
1 stap(pen)
|
€ 428.870 | +€ 3.870 | |
| Jacob van Lennepstraat 259 Borgerbuurt | 44 | C | € 425.000 |
+€ 3.960
1 stap(pen)
|
€ 428.960 | +€ 3.960 | |
| Makassarstraat 52 Makassarpleinbuurt | 46 | C | € 425.000 |
+€ 4.140
1 stap(pen)
|
€ 429.140 | +€ 4.140 | |
| Tweede Kostverlorenkade 134 Lootsbuurt | 48 | C | € 425.000 |
+€ 4.320
1 stap(pen)
|
€ 429.320 | +€ 4.320 | |
| Djambistraat 23 Timorpleinbuurt-Noord | 46 | C | € 415.000 |
+€ 4.140
1 stap(pen)
|
€ 419.140 | € -5.860 | |
| Woestduinstraat 152 Aalsmeerwegbuurt-West | 46 | D | € 425.000 |
+€ 7.360
2 stap(pen)
|
€ 432.360 | +€ 7.360 | |
| Bentinckstraat 14 Fannius Scholtenbuurt | 44 | E | € 425.000 |
+€ 9.680
3 stap(pen)
|
€ 434.680 | +€ 9.680 | |
| Nieuwpoortstraat 94 Bedrijventerrein Landlust | 49 | B | € 415.000 | +€ 0 | € 415.000 | € -10.000 | |
| Doggersbankstraat 34 Gibraltarbuurt | 51 | E | € 400.000 |
+€ 11.220
3 stap(pen)
|
€ 411.220 | € -13.780 | |
| Orteliusstraat 142 Orteliusbuurt-Midden | 46 | A | € 439.000 | +€ 0 | € 439.000 | +€ 14.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Tweede Weteringdwarsstraat 44 Weteringbuurt | 45 | 2 | C | € 435.000 | € 9.667 |
| Jacob van Lennepstraat 259 Borgerbuurt | 44 | 2 | C | € 425.000 | € 9.659 |
| Bolestein 496 Buitenveldert-Zuidwest | 45 | 2 | C | € 400.000 | € 8.889 |
| Van Houweningenstraat 72 Frederik Hendrikbuurt-Zuidoost | 45 | 2 | D | € 395.000 | € 8.778 |
| Dick Greinerstraat 30 Architectenbuurt | 44 | 2 | B | € 400.000 | € 9.091 |
| Van Ostadestraat 392 Willibrordusbuurt | 43 | 2 | C | € 425.000 | € 9.884 |
| Kinkerstraat 278 Bellamybuurt-Zuid | 45 | 2 | D | € 385.000 | € 8.556 |
| Fort Ronduitstraat 19 Vechtrijk | 47 | 2 | A+++ | € 389.000 | € 8.277 |
| Werfkade 83 NDSM terrein | 47 | 2 | A++ | € 385.000 | € 8.191 |
| Tweede Kostverlorenkade 134 Lootsbuurt | 48 | 2 | C | € 425.000 | € 8.854 |
| Marathonweg 13 Marathonbuurt-Oost | 43 | 2 | B | € 470.000 | € 10.930 |
| Buitenzagerij 11 IJplein e.o. | 43 | 2 | B | € 375.000 | € 8.721 |