house · resale
De Twee Gebroeders 36
9207CE Drachten · De Folgeren zuidwest · wijk De Folgeren · Smallingerland
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 112 m² |
| Perceel | 148 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Makelaarswerk Drachten, Garantiemakelaar Friesland (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 13 houses in Smallingerland met 78–145 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 53e percentiel (+11.4% t.o.v. mediaan van € 2.604/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Smallingerland
| Inwoners | 1.005 |
|---|---|
| Dichtheid | 4391 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.0 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 240.000 deze listing +35% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 33% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 1.2 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00900701
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | PCBO Het Anker — 0.32 km · 10 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | (naamloos) — 0.35 km |
| Supermarkt | Jumbo — 0.84 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Pharmium Apotheek — 0.79 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Kauffman Huisarts — 0.3 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Nij Smellinghe — 2.64 km |
| OV-station | Van Knobelsdorffplein — 1.85 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Balkan Restaurant Aleksandar — 0.79 km · 3 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.552 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 68.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 112 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.792 per jaar (~€ 149/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.701 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1456 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~448 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1979 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, geschakelde woning |
| Dak | Dwarskap bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Nefit Trendline 2hrc 25cw4 (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 387 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Smallingerland
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hunze 204 De Drait noordoost | 126 | D | € 289.000 |
+€ 34.020
3 stap(pen)
|
€ 323.020 | € -1.980 | |
| Eems 29 De Drait noordoost | 128 | C | € 295.000 |
+€ 25.600
2 stap(pen)
|
€ 320.600 | € -4.400 | |
| Ietje Kooistrastraat 29 De Singels west | 129 | C | € 274.500 |
+€ 25.800
2 stap(pen)
|
€ 300.300 | € -24.700 | |
| De Nova Cura 93 De Folgeren centrum | 111 | C | € 282.000 |
+€ 17.205
2 stap(pen)
|
€ 299.205 | € -25.795 | |
| Hooglandswyk 44 De Wiken noordoost | 113 | C | € 269.000 |
+€ 22.600
2 stap(pen)
|
€ 291.600 | € -33.400 | |
| De Bank 29 De Venen centrum | 115 | B | € 275.000 |
+€ 12.650
1 stap(pen)
|
€ 287.650 | € -37.350 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| De Bank 29 De Venen centrum | 115 | 5 | B | € 275.000 | € 2.391 |
| Hooglandswyk 44 De Wiken noordoost | 113 | 5 | C | € 269.000 | € 2.381 |
| Stal 191 De Trisken rondom | 106 | 5 | C | € 375.000 | € 3.538 |
| De Nova Cura 93 De Folgeren centrum | 111 | 6 | C | € 282.000 | € 2.541 |
| Hunze 204 De Drait noordoost | 126 | 5 | D | € 289.000 | € 2.294 |
| Ietje Kooistrastraat 29 De Singels west | 129 | 5 | C | € 274.500 | € 2.128 |
| Eems 29 De Drait noordoost | 128 | 4 | C | € 295.000 | € 2.305 |
| Carneool 11 Burmaniapark | 124 | 4 | A | € 475.000 | € 3.831 |
| Zuiderdwarsvaart 47 De Venen noord | 144 | 4 | C | € 375.000 | € 2.604 |
| Flevo 62 De Drait noordwest | 136 | 4 | A+++ | € 535.000 | € 3.934 |
| De Feart 37 Drachtstercompagnie | 129 | 4 | A | € 575.000 | € 4.457 |
| Beugel 27 De Venen zuid | 141 | 5 | B | € 585.000 | € 4.149 |