apartment · resale
Helmersstraat 13
3071AD Rotterdam · Kop van Zuid - Entrepot · wijk Feijenoord · Rotterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 131 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Lokkerbol NVM Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 102 apartments in Rotterdam met 91–170 m².
Rond mediaan. Deze woning zit in het 49e percentiel (-0.5% t.o.v. mediaan van € 4.565/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Rotterdam
| Inwoners | 8.950 |
|---|---|
| Dichtheid | 15320 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.1 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 395.000 deze listing +51% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 68% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.2 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU05991079
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Sagenn — 0.15 km · 22 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | BSO Prinsjes en Prinsesjes — 0.62 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Jumbo — 0.09 km · 20 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Benu — 0.24 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Afrikaanderwijk — 1.02 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | De Gezichtskliniek — 0.97 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Wilhelminaplein — 0.46 km · 24 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | oKay — 0.05 km · 36 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.841 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 127.174 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 131 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.096 per jaar (~€ 175/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.016 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1703 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~524 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1998 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Portiekflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dakisolatie, HR-glas en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Stadsverwarming |
| Warm water | Stadsverwarming |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 389 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 12, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Rotterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Theseusstraat 143 Hillegersberg Noord | 111 | A | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | € 0 | |
| Schoonderloostraat 54 Delfshaven | 121 | C | € 569.500 |
+€ 24.200
2 stap(pen)
|
€ 593.700 | € -1.300 | |
| Streksingel 175 Hillegersberg Noord | 126 | A | € 599.500 | +€ 0 | € 599.500 | +€ 4.500 | |
| Burgemeester Baumannlaan 173 Kleinpolder | 121 | A++ | € 600.000 | +€ 0 | € 600.000 | +€ 5.000 | |
| Stadhoudersweg 96 Blijdorp | 127 | C | € 595.000 |
+€ 25.400
2 stap(pen)
|
€ 620.400 | +€ 25.400 | |
| Rochussenstraat 257 Middelland | 109 | B | € 549.000 |
+€ 11.990
1 stap(pen)
|
€ 560.990 | € -34.010 | |
| Hoevestraat 24 Provenierswijk | 98 | B | € 625.000 |
+€ 10.780
1 stap(pen)
|
€ 635.780 | +€ 40.780 | |
| Boezemkade 327 Rubroek | 101 | A | € 549.000 | +€ 0 | € 549.000 | € -46.000 | |
| Wijnbrugstraat 75 Stadsdriehoek | 110 | A+ | € 650.000 | +€ 0 | € 650.000 | +€ 55.000 | |
| Nieuwstraat 226 Stadsdriehoek | 106 | C | € 515.000 |
+€ 16.430
2 stap(pen)
|
€ 531.430 | € -63.570 | |
| Duizendschoonstraat 22 Hillegersberg Zuid | 102 | D | € 500.000 |
+€ 27.540
3 stap(pen)
|
€ 527.540 | € -67.460 | |
| Jericholaan 57 Kralingen West | 114 | B | € 650.000 |
+€ 12.540
1 stap(pen)
|
€ 662.540 | +€ 67.540 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Burgemeester Baumannlaan 173 Kleinpolder | 121 | 3 | A++ | € 600.000 | € 4.959 |
| Schoonderloostraat 54 Delfshaven | 121 | 3 | C | € 569.500 | € 4.707 |
| Stadhoudersweg 96 Blijdorp | 127 | 4 | C | € 595.000 | € 4.685 |
| Streksingel 175 Hillegersberg Noord | 126 | 4 | A | € 599.500 | € 4.758 |
| Honingerhof 11 Struisenburg | 118 | 3 | A | € 525.000 | € 4.449 |
| Weena 913 Cs Kwartier | 133 | 4 | A | € 499.000 | € 3.752 |
| 's-Gravendijkwal 152 Oude Westen | 116 | 3 | C | € 500.000 | € 4.310 |
| Vierambachtsstraat 181 Nieuwe Westen | 115 | 3 | A | € 498.500 | € 4.335 |
| Bergselaan 86 Liskwartier | 139 | 4 | B | € 700.000 | € 5.036 |
| Nicolaas Ruyschstraat 16 Blijdorp | 120 | 4 | D | € 689.000 | € 5.742 |
| Theseusstraat 143 Hillegersberg Noord | 111 | 3 | A | € 595.000 | € 5.360 |
| Wijnbrugstraat 75 Stadsdriehoek | 110 | 3 | A+ | € 650.000 | € 5.909 |