house · resale
Petronella Moensstraat 8
1507XM Zaandam · Westerwatering Noord · wijk Nieuw West · Zaanstad
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 112 m² |
| Perceel | 122 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | HVMS (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 57 houses in Zaanstad met 78–145 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 17e percentiel (-11.1% t.o.v. mediaan van € 4.521/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Zaanstad
| Inwoners | 3.735 |
|---|---|
| Dichtheid | 7028 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.2 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 421.000 deze listing +7% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 34% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.7 km |
| Afstand huisarts | 0.9 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.8 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04792322
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | r.k. basisschool De Rietvink — 0.53 km · 9 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.61 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Wester Apotheek — 0.57 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Westzijderveld Maatschap Huisartsen — 0.59 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Zaans Medisch Centrum — 1.98 km |
| OV-station | Koog aan de Zaan — 0.89 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Reyna West — 0.59 km · 5 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.148 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 97.826 per jaar |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 112 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.800 per jaar (~€ 233/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.381 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2464 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~1008 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 1.008 per jaar en 1008 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1991 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 380 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Zaanstad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kalf 474 Kalf Noord | 111 | B | € 450.000 | +€ 0 | € 450.000 | € 0 | |
| Weiver 35 Zuiderhoofdbuurt | 94 | G | € 425.000 |
+€ 18.800
4 stap(pen)
|
€ 443.800 | € -6.200 | |
| Tamboerijnhof 15 Rooswijk | 97 | D | € 450.000 |
+€ 6.790
1 stap(pen)
|
€ 456.790 | +€ 6.790 | |
| Teresjkowastraat 61 Noorderham | 115 | B | € 460.000 | +€ 0 | € 460.000 | +€ 10.000 | |
| Leverkruidweg 48 Kogerveld | 111 | C | € 439.000 | +€ 0 | € 439.000 | € -11.000 | |
| Lindenlaan 21 Bomenbuurt | 92 | A | € 465.000 | +€ 0 | € 465.000 | +€ 15.000 | |
| Stationsstraat 46 Oud West | 95 | D | € 459.000 |
+€ 6.650
1 stap(pen)
|
€ 465.650 | +€ 15.650 | |
| Delftlaan 29 Centrum | 110 | A | € 473.000 | +€ 0 | € 473.000 | +€ 23.000 | |
| Burgemeester Albertiplein 23 Snuiverbuurt | 110 | D | € 419.000 |
+€ 7.700
1 stap(pen)
|
€ 426.700 | € -23.300 | |
| Beekdal 11 Waterrijk | 119 | A | € 474.500 | +€ 0 | € 474.500 | +€ 24.500 | |
| Boschstraat 23 Oud Zaandijk | 85 | D | € 419.500 |
+€ 5.950
1 stap(pen)
|
€ 425.450 | € -24.550 | |
| Koningsdiep 11 Kalf | 110 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 25.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Teresjkowastraat 61 Noorderham | 115 | 5 | B | € 460.000 | € 4.000 |
| Delftlaan 29 Centrum | 110 | 5 | A | € 473.000 | € 4.300 |
| Koningsdiep 11 Kalf | 110 | 5 | A | € 475.000 | € 4.318 |
| Burgemeester Albertiplein 23 Snuiverbuurt | 110 | 5 | D | € 419.000 | € 3.809 |
| Kalf 474 Kalf Noord | 111 | 4 | B | € 450.000 | € 4.054 |
| Leverkruidweg 48 Kogerveld | 111 | 6 | C | € 439.000 | € 3.955 |
| Max Havelaarstraat 7 Westerwatering Zuid | 102 | 5 | B | € 495.000 | € 4.853 |
| Burgemeester Waliglaan 53 Snuiverbuurt | 106 | 6 | C | € 425.000 | € 4.009 |
| Beekdal 11 Waterrijk | 119 | 6 | A | € 474.500 | € 3.987 |
| Kogerhout 30 Oud Koog | 119 | 5 | B | € 550.000 | € 4.622 |
| Overtoom 59 Westzanerpolder | 101 | 5 | C | € 525.000 | € 5.198 |
| Glennstraat 6 Noorderham | 121 | 6 | B | € 475.000 | € 3.926 |