apartment · resale
Grote Kruisstraat 33
9712TP Groningen · Hortusbuurt-Ebbingekwartier · wijk Centrum · Groningen
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 62 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | ALFRED+ | Groningen-Amsterdam | Quality Realtors (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 27 apartments in Groningen met 43–80 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 96e percentiel (+35.6% t.o.v. mediaan van € 3.866/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Groningen
| Inwoners | 6.515 |
|---|---|
| Dichtheid | 14976 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 291.000 deze listing +12% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 76% |
| Afstand basisschool | 0.6 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU00140005
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Borgmanschool — 0.16 km · 23 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | SKSG Hummelhuis — 0.48 km |
| Supermarkt | Polski Smak — 0.35 km · 28 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Service Apotheek Boterdiep — 0.47 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisarts Soeters — 0.29 km · 23 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Universitair Medisch Centrum Groningen — 1.03 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Groningen Noord — 0.78 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Eetcafé Lambik — 0.13 km · 129 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.552 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 69.565 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 62 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.240 per jaar (~€ 103/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.655 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1054 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~372 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 248 per jaar en 248 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1984 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Portiekflat (appartement) |
| Isolatie | Muurisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha Tzerra M 39c Plus CCS (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 198 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Groningen
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Van Starkenborghstraat 97 Helpman | 64 | C | € 325.000 |
+€ 5.760
1 stap(pen)
|
€ 330.760 | +€ 5.760 | |
| Van Speykstraat 43 Zeeheldenbuurt | 65 | C | € 325.000 |
+€ 5.850
1 stap(pen)
|
€ 330.850 | +€ 5.850 | |
| S.O.J. Palmelaan 136 Hoornse Meer | 79 | C | € 299.000 |
+€ 3.555
1 stap(pen)
|
€ 302.555 | € -22.445 | |
| Vestdijklaan 392 Villabuurt | 70 | A | € 300.000 | +€ 0 | € 300.000 | € -25.000 | |
| Molenweg 13 Haren-Centrum | 76 | A | € 295.000 | +€ 0 | € 295.000 | € -30.000 | |
| Hora Siccamasingel 39 De Wijert | 71 | F | € 274.500 |
+€ 18.460
4 stap(pen)
|
€ 292.960 | € -32.040 | |
| Wagnersingel 29 Helpman | 74 | C | € 285.000 |
+€ 6.660
1 stap(pen)
|
€ 291.660 | € -33.340 | |
| Siersteenlaan 365 Vinkhuizen-Noord | 63 | A | € 289.000 | +€ 0 | € 289.000 | € -36.000 | |
| Marwixstraat 17 Badstratenbuurt | 69 | D | € 275.000 |
+€ 11.040
2 stap(pen)
|
€ 286.040 | € -38.960 | |
| Groen van Prinstererlaan 75 Coendersborg | 80 | D | € 269.500 |
+€ 12.800
2 stap(pen)
|
€ 282.300 | € -42.700 | |
| Vondellaan 32 De Wijert | 71 | F | € 259.000 |
+€ 18.460
4 stap(pen)
|
€ 277.460 | € -47.540 | |
| Huygensstraat 42 Grunobuurt | 75 | A | € 275.000 | +€ 0 | € 275.000 | € -50.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Van Starkenborghstraat 97 Helpman | 64 | 3 | C | € 325.000 | € 5.078 |
| Van Speykstraat 43 Zeeheldenbuurt | 65 | 3 | C | € 325.000 | € 5.000 |
| Siersteenlaan 365 Vinkhuizen-Noord | 63 | 3 | A | € 289.000 | € 4.587 |
| Bataviastraat 79 Indische buurt | 56 | 3 | C | € 265.000 | € 4.732 |
| Vestdijklaan 392 Villabuurt | 70 | 3 | A | € 300.000 | € 4.286 |
| Marwixstraat 17 Badstratenbuurt | 69 | 3 | D | € 275.000 | € 3.986 |
| Multatulistraat 86 De Wijert | 61 | 3 | C | € 229.000 | € 3.754 |
| Donderslaan 94 Corpus den Hoorn | 68 | 3 | D | € 250.000 | € 3.676 |
| Nassaustraat 5 Oranjebuurt | 63 | 2 | A | € 250.000 | € 3.968 |
| Jorissenweg 40 Haren-Zuidoost | 60 | 3 | D | € 225.000 | € 3.750 |
| Hora Siccamasingel 39 De Wijert | 71 | 3 | F | € 274.500 | € 3.866 |
| Fongersplaats 48 Rivierenbuurt | 56 | 2 | A | € 265.000 | € 4.732 |