Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 51 m² |
| Kamers | 2 (1 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | De Best van Staveren Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 11 apartments in Alkmaar met 35–66 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 36e percentiel (-4.4% t.o.v. mediaan van € 5.641/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alkmaar
| Inwoners | 3.290 |
|---|---|
| Dichtheid | 12025 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 396.000 deze listing -31% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 51% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.3 km |
| Afstand huisarts | 1.2 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03610801
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | St. Adelbertus School — 0.44 km · 19 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | SPAR — 0.23 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Kruisinga — 0.71 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Homeopathie Alkmaar — 0.16 km |
| Ziekenhuis | Noordwest Ziekenhuisgroep locatie Alkmaar — 1.06 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Alkmaar — 1.23 km · 3 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Toko Bandoeng — 0.04 km · 100 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.313 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 57.609 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 51 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 816 per jaar (~€ 68/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.381 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~663 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~204 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1996 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Portiekflat (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Dubbel glas, muurisolatie en volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Wesen (elektrisch combiketel uit 2019, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 167 m³ |
| Tuin | Zonneterras |
| Indeling | 2 kamers (1 slaapkamer) |
| Op funda sinds | Mei 13, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alkmaar
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Koningsstraat 21 Binnenstad-West | 57 | A | € 272.500 | +€ 0 | € 272.500 | € -2.500 | |
| Koningsstraat 23 Binnenstad-West | 58 | B | € 275.000 |
+€ 6.380
1 stap(pen)
|
€ 281.380 | +€ 6.380 | |
| Jan van Goyenstraat 46 De Hoef I en II | 36 | F | € 250.000 |
+€ 13.320
5 stap(pen)
|
€ 263.320 | € -11.680 | |
| Kennemerstraatweg 21 Emmakwartier | 40 | A | € 257.500 | +€ 0 | € 257.500 | € -17.500 | |
| Helderseweg 9 Spoorbuurt | 38 | A | € 250.000 | +€ 0 | € 250.000 | € -25.000 | |
| Brouwerij 16 't Rak-Noord | 48 | C | € 225.000 |
+€ 9.600
2 stap(pen)
|
€ 234.600 | € -40.400 | |
| Jan van Goyenstraat 22 De Hoef I en II | 39 | D | € 220.000 |
+€ 10.530
3 stap(pen)
|
€ 230.530 | € -44.470 | |
| Veerstraat 24 Binnenstad-West | 55 | A | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | +€ 50.000 | |
| Laat 62 Binnenstad-Oost | 53 | A | € 325.000 | +€ 0 | € 325.000 | +€ 50.000 |
Alle vergelijkbare woningen (10)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Brouwerij 16 't Rak-Noord | 48 | 2 | C | € 225.000 | € 4.688 |
| Veerstraat 24 Binnenstad-West | 55 | 2 | A | € 325.000 | € 5.909 |
| Koningsstraat 23 Binnenstad-West | 58 | 2 | B | € 275.000 | € 4.741 |
| Laat 62 Binnenstad-Oost | 53 | 3 | A | € 325.000 | € 6.132 |
| Koningsstraat 21 Binnenstad-West | 57 | 3 | A | € 272.500 | € 4.781 |
| Kennemerstraatweg 21 Emmakwartier | 40 | 2 | A | € 257.500 | € 6.438 |
| Jan van Goyenstraat 22 De Hoef I en II | 39 | 2 | D | € 220.000 | € 5.641 |
| Helderseweg 9 Spoorbuurt | 38 | 2 | A | € 250.000 | € 6.579 |
| Jan van Goyenstraat 46 De Hoef I en II | 36 | 2 | F | € 250.000 | € 6.944 |
| Kreekwaard 3 Huiswaard-2-Oost | 66 | 3 | A | € 350.000 | € 5.303 |