apartment · resale
Werkspoorplein 1
3553GP Utrecht · Elinkwijk en omgeving · wijk Wijk 02 Noordwest · Utrecht
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 73 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Van den Hoorn Makelaardij (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 64 apartments in Utrecht met 51–94 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 73e percentiel (+16.5% t.o.v. mediaan van € 5.879/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 4.340 |
|---|---|
| Dichtheid | 13077 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 425.000 deze listing +18% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 38% |
| Afstand basisschool | 0.4 km |
| Afstand supermarkt | 0.4 km |
| Afstand huisarts | 0.4 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440232
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | (naamloos) — 0.18 km · 27 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Peuteropvang de Cirkel — 0.43 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.42 km · 11 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Elinkwijk — 0.15 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsenpraktijk Elinkwijk — 0.13 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Van der Hoeven Kliniek — 1.9 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Zuilen — 0.86 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Susu Poké — 0.09 km · 15 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.387 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 107.609 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 73 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.460 per jaar (~€ 122/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.509 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1241 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~438 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 292 per jaar en 292 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1919 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Benedenwoning (appartement) |
| Isolatie | HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha tzerra ace 39C (gas gestookt combiketel uit 2021, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 296 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 14, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Loeff Berchmakerstraat 46 Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving | 70 | D | € 485.000 |
+€ 11.200
2 stap(pen)
|
€ 496.200 | € -3.800 | |
| Kneppelhoutstraat 20 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 64 | C | € 499.000 |
+€ 5.760
1 stap(pen)
|
€ 504.760 | +€ 4.760 | |
| Walnootstraat 13 Ondiep | 86 | B | € 495.000 | +€ 0 | € 495.000 | € -5.000 | |
| San Marinostraat 75 Leidsche Rijn-Centrum | 81 | A+ | € 520.000 | +€ 0 | € 520.000 | +€ 20.000 | |
| Victor Hugoplantsoen 9 Halve Maan-Noord | 83 | C | € 469.000 |
+€ 7.470
1 stap(pen)
|
€ 476.470 | € -23.530 | |
| Laan van Chartroise 102 Ondiep | 73 | A+ | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € -25.000 | |
| Boterstraat 10 Lange Elisabethstraat, Mariaplaats en omgeving | 69 | B | € 525.000 | +€ 0 | € 525.000 | +€ 25.000 | |
| Battutalaan 739 Kanaleneiland-Zuid | 87 | A | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | € -25.000 | |
| Oranjestraat 110 Wijk C | 87 | C | € 525.000 |
+€ 7.830
1 stap(pen)
|
€ 532.830 | +€ 32.830 | |
| B.F. Suermanstraat 9 Tuinwijk-West | 61 | E | € 450.000 |
+€ 13.420
3 stap(pen)
|
€ 463.420 | € -36.580 | |
| Wijnbesplantsoen 3 Ondiep | 86 | C | € 450.000 |
+€ 7.740
1 stap(pen)
|
€ 457.740 | € -42.260 | |
| Nieuwravenstraat 6 Rivierenwijk | 65 | C | € 450.000 |
+€ 5.850
1 stap(pen)
|
€ 455.850 | € -44.150 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Laan van Chartroise 102 Ondiep | 73 | 3 | A+ | € 475.000 | € 6.507 |
| Boterstraat 10 Lange Elisabethstraat, Mariaplaats en omgeving | 69 | 3 | B | € 525.000 | € 7.609 |
| Boekelaan 123 Tuindorp-Oost | 72 | 3 | D | € 415.000 | € 5.764 |
| Plantage 131 2e Daalsebuurt en omgeving | 79 | 3 | A | € 449.500 | € 5.690 |
| Sartreweg 90 Voordorp en Voorveldsepolder | 77 | 3 | A | € 415.000 | € 5.390 |
| Loeff Berchmakerstraat 46 Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving | 70 | 2 | D | € 485.000 | € 6.929 |
| San Marinostraat 75 Leidsche Rijn-Centrum | 81 | 3 | A+ | € 520.000 | € 6.420 |
| Zeeltstraat 31 Oud Hoograven-Zuid | 77 | 3 | A | € 400.000 | € 5.195 |
| Nieuwravenstraat 6 Rivierenwijk | 65 | 3 | C | € 450.000 | € 6.923 |
| Kneppelhoutstraat 20 Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 64 | 3 | C | € 499.000 | € 7.797 |
| Galvanistraat 16 Elinkwijk en omgeving | 73 | 4 | D | € 424.500 | € 5.815 |
| Ravellaan 34 Welgelegen, Den Hommel | 75 | 3 | C | € 375.000 | € 5.000 |