apartment · resale
Weteringschans 100
1017XS Amsterdam · Den Texbuurt · wijk De Weteringschans · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 81 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | VLIEG Makelaars Amsterdam OG (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 275 apartments in Amsterdam met 56–105 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 96e percentiel (+33.3% t.o.v. mediaan van € 8.010/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 1.090 |
|---|---|
| Dichtheid | 11509 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 857.000 deze listing +1% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 53% |
| Afstand basisschool | 0.8 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AH07
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Kleine Reus — 0.29 km · 38 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Klein & Co — 0.55 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.24 km · 39 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Alphega Apotheek — 0.29 km · 13 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Huisartsen NWK 13 — 0.11 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | OLVG, locatie Oost — 1.37 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Vijzelgracht — 0.33 km · 22 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Uliveto — 0.06 km · 437 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 4.130 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 185.870 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 81 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.296 per jaar (~€ 108/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 4.238 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1053 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~324 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1879 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Dak | Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking |
| Isolatie | Volledig geïsoleerd |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Kombi kompakt HR 36/30 (gas gestookt combiketel uit 2010, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 267 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 19, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Westlandgracht 77 Westlandgrachtbuurt | 88 | A | € 875.000 | +€ 0 | € 875.000 | +€ 10.000 | |
| Orteliuskade 49 Orteliusbuurt-Midden | 87 | A | € 850.000 | +€ 0 | € 850.000 | € -15.000 | |
| Hillegomstraat 53 Westlandgrachtbuurt | 82 | B | € 800.000 |
+€ 9.020
1 stap(pen)
|
€ 809.020 | € -55.980 | |
+€ 9.020
1 stap(pen)
|
€ 809.020 | € -55.980 | |
| Plantage Kerklaan 183 Plantage | 84 | C | € 775.000 |
+€ 16.800
2 stap(pen)
|
€ 791.800 | € -73.200 | |
| Roerstraat 28 Scheldebuurt-Midden | 81 | C | € 775.000 |
+€ 16.200
2 stap(pen)
|
€ 791.200 | € -73.800 | |
| Valeriusstraat 36 Cornelis Schuytbuurt | 81 | C | € 775.000 |
+€ 16.200
2 stap(pen)
|
€ 791.200 | € -73.800 | |
| Camperstraat 20 Oosterparkbuurt-Noordwest | 82 | A | € 785.000 | +€ 0 | € 785.000 | € -80.000 | |
| Vondelstraat 11 Vondelparkbuurt-Oost | 87 | F | € 925.000 |
+€ 32.190
5 stap(pen)
|
€ 957.190 | +€ 92.190 | |
| Piet Gijzenbrugstraat 42 Aalsmeerwegbuurt-West | 78 | D | € 750.000 |
+€ 21.060
3 stap(pen)
|
€ 771.060 | € -93.940 | |
| Nassaukade 306 Da Costabuurt-Noord | 81 | C | € 749.000 |
+€ 16.200
2 stap(pen)
|
€ 765.200 | € -99.800 | |
| Aalsmeerweg 26 Aalsmeerwegbuurt-West | 85 | B | € 750.000 |
+€ 9.350
1 stap(pen)
|
€ 759.350 | € -105.650 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Hillegomstraat 53 Westlandgrachtbuurt | 82 | 3 | B | € 800.000 | € 9.756 |
| Camperstraat 20 Oosterparkbuurt-Noordwest | 82 | 3 | A | € 785.000 | € 9.573 |
| Roerstraat 28 Scheldebuurt-Midden | 81 | 3 | C | € 775.000 | € 9.568 |
| Plantage Kerklaan 183 Plantage | 84 | 3 | C | € 775.000 | € 9.226 |
| Nassaukade 306 Da Costabuurt-Noord | 81 | 3 | C | € 749.000 | € 9.247 |
| Afroditekade 29 Olympisch Stadion e.o. | 82 | 3 | A | € 750.000 | € 9.146 |
| Westerdoksdijk 387 Westerdokseiland | 83 | 3 | A | € 750.000 | € 9.036 |
| Orteliuskade 49 Orteliusbuurt-Midden | 87 | 3 | A | € 850.000 | € 9.770 |
| Piet Gijzenbrugstraat 42 Aalsmeerwegbuurt-West | 78 | 3 | D | € 750.000 | € 9.615 |
| Staringstraat 9 Cremerbuurt-West | 78 | 3 | A | € 740.000 | € 9.487 |
| Lodewijk Boisotstraat 6 Filips van Almondekwartier | 82 | 3 | B | € 725.000 | € 8.841 |