house · resale
Honingzwam 48
2403HP Alphen aan den Rijn · Paddestoelenbuurt · wijk Zegersloot · Alphen aan den Rijn
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 104 m² |
| Perceel | 124 m² |
| Kamers | 4 (4 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | De Koning makelaars - ERA én NVM (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 20 houses in Alphen aan den Rijn met 72–135 m².
Iets onder mediaan. Deze woning zit in het 35e percentiel (-1.9% t.o.v. mediaan van € 4.167/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Alphen aan den Rijn
| Inwoners | 2.255 |
|---|---|
| Dichtheid | 7225 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 351.000 deze listing +21% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 21% |
| Afstand basisschool | 0.3 km |
| Afstand supermarkt | 1.0 km |
| Afstand huisarts | 1.0 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.6 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04840302
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Het Spectrum — 0.15 km · 12 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Ali Baba — 0.88 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Lupine — 0.7 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Alrijne Alphen aan den Rijn — 1.81 km |
| Restaurant | Pannenkoe — 0.91 km · 5 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.029 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 91.304 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 104 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.080 per jaar (~€ 173/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.202 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1768 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~624 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 416 per jaar en 416 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1979 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met pannen |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel en elektrische boiler |
| CV-ketel | Intergas (gas gestookt combiketel, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 392 m³ |
| Tuin | Achtertuin en voortuin |
| Indeling | 4 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 19, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Alphen aan den Rijn
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Saturnusstraat 7 Planetenbuurt-Zuid | 124 | C | € 425.000 |
+€ 11.160
1 stap(pen)
|
€ 436.160 | +€ 11.160 | |
| Van Brederodestraat 2 Zwammerdam Dorp | 78 | D | € 425.000 |
+€ 12.480
2 stap(pen)
|
€ 437.480 | +€ 12.480 | |
| Schutsluis 47 Polderpeil-West | 92 | B | € 439.000 | +€ 0 | € 439.000 | +€ 14.000 | |
| J.C. Bulkstraat 6 Botanicusbuurt | 95 | B | € 439.500 | +€ 0 | € 439.500 | +€ 14.500 | |
| de Boomgaard 70 Koudekerk aan den Rijn-Zuid | 106 | C | € 390.000 |
+€ 9.540
1 stap(pen)
|
€ 399.540 | € -25.460 | |
| Lijsterlaan 82 Lijsterlaan | 97 | B | € 399.000 | +€ 0 | € 399.000 | € -26.000 | |
| Mandenvlechter 145 Ambachtenbuurt-Oost | 114 | B | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 50.000 | |
| Mandenvlechter 205 Ambachtenbuurt-Oost | 114 | B | € 475.000 | +€ 0 | € 475.000 | +€ 50.000 | |
| Sandenburg 77 Burgtenbuurt | 88 | B | € 375.000 | +€ 0 | € 375.000 | € -50.000 | |
| Poolsterstraat 8 Planetenbuurt-Noord | 124 | C | € 465.000 |
+€ 11.160
1 stap(pen)
|
€ 476.160 | +€ 51.160 | |
| Griekenlandstraat 4 Evenaar-West | 109 | B | € 485.000 | +€ 0 | € 485.000 | +€ 60.000 | |
| Marokkostraat 163 De Oude Wereld-West | 113 | B | € 510.000 | +€ 0 | € 510.000 | +€ 85.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| J.C. Bulkstraat 6 Botanicusbuurt | 95 | 4 | B | € 439.500 | € 4.626 |
| de Boomgaard 70 Koudekerk aan den Rijn-Zuid | 106 | 5 | C | € 390.000 | € 3.679 |
| Lijsterlaan 82 Lijsterlaan | 97 | 5 | B | € 399.000 | € 4.113 |
| Griekenlandstraat 4 Evenaar-West | 109 | 5 | B | € 485.000 | € 4.450 |
| Mandenvlechter 145 Ambachtenbuurt-Oost | 114 | 5 | B | € 475.000 | € 4.167 |
| Mandenvlechter 205 Ambachtenbuurt-Oost | 114 | 5 | B | € 475.000 | € 4.167 |
| Schutsluis 47 Polderpeil-West | 92 | 3 | B | € 439.000 | € 4.772 |
| Sandenburg 77 Burgtenbuurt | 88 | 4 | B | € 375.000 | € 4.261 |
| Marokkostraat 163 De Oude Wereld-West | 113 | 5 | B | € 510.000 | € 4.513 |
| Lupinesingel 73 Ericapark | 110 | 5 | A | € 550.000 | € 5.000 |
| Saturnusstraat 7 Planetenbuurt-Zuid | 124 | 5 | C | € 425.000 | € 3.427 |
| Poolsterstraat 8 Planetenbuurt-Noord | 124 | 5 | C | € 465.000 | € 3.750 |