house · resale
Vaartscherijnstraat 14
3523TC Utrecht · Oud Hoograven-Noord · wijk Wijk 07 Zuid · Utrecht
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 105 m² |
| Perceel | 96 m² |
| Kamers | 5 (4 slaap) |
| Energielabel | C |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Aarendonk Makelaardij (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 71 houses in Utrecht met 73–136 m².
Iets boven mediaan. Deze woning zit in het 71e percentiel (+10.2% t.o.v. mediaan van € 5.615/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Vaartscherijnstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Vaartscherijnstraat 46 | 121 | A++ | € 785.000 | € 6.488 |
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 3.165 |
|---|---|
| Dichtheid | 12338 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 592.000 deze listing +10% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 19% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440722
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Wereldwijzer — 0.16 km · 31 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | De Jutter — 0.17 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Lidl — 0.36 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Nieuw Plettenburgh — 0.32 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Nieuw Plettenburgh — 0.32 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Diakonessenhuis — 1.77 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Vaartsche Rijn — 0.9 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Wan Soen — 0.23 km · 14 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.103 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 141.304 per jaar |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel C en 105 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 2.625 per jaar (~€ 219/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.322 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~2310 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~945 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 945 per jaar en 945 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1931 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Eengezinswoning, tussenwoning |
| Dak | Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen |
| Isolatie | Dakisolatie en dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel en open haard |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Remeha (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | C |
| Inhoud | 371 m³ |
| Tuin | Achtertuin |
| Indeling | 5 kamers (4 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 20, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label C te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Goedestraat 67 Wittevrouwen | 97 | E | € 629.000 |
+€ 12.610
2 stap(pen)
|
€ 641.610 | € -8.390 | |
| Spieghelstraat 1 Dichterswijk | 112 | E | € 650.000 |
+€ 14.560
2 stap(pen)
|
€ 664.560 | +€ 14.560 | |
| De Louterlaan 14 Transwijk-Noord | 122 | C | € 635.000 | +€ 0 | € 635.000 | € -15.000 | |
| Walter Kollolaan 204 Terwijde-West | 114 | A | € 630.000 | +€ 0 | € 630.000 | € -20.000 | |
| Werner Helmichstraat 44 Julianapark en omgeving | 96 | C | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | € -25.000 | |
| Thea Beckmanstraat 14 Het Zand-Oost | 122 | A++ | € 675.000 | +€ 0 | € 675.000 | +€ 25.000 | |
| Bolstraat 93 Oudwijk | 97 | D | € 615.000 |
+€ 6.790
1 stap(pen)
|
€ 621.790 | € -28.210 | |
| Sparrendaal 32 Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum | 123 | A | € 679.000 | +€ 0 | € 679.000 | +€ 29.000 | |
| Stationsstraat 10 Vleuten | 117 | G | € 595.000 |
+€ 23.400
4 stap(pen)
|
€ 618.400 | € -31.600 | |
| Händelstraat 12 Oog in Al | 120 | D | € 675.000 |
+€ 8.400
1 stap(pen)
|
€ 683.400 | +€ 33.400 | |
| Poelruitlaan 11 Vleuterweide-West | 126 | A | € 685.000 | +€ 0 | € 685.000 | +€ 35.000 | |
| C. van Maasdijkstraat 12 Prins Bernhardplein en omgeving | 100 | F | € 589.000 |
+€ 17.000
3 stap(pen)
|
€ 606.000 | € -44.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Steenstraat 9 Wittevrouwen | 102 | 5 | A | € 695.000 | € 6.814 |
| Spieghelstraat 1 Dichterswijk | 112 | 5 | E | € 650.000 | € 5.804 |
| C. van Maasdijkstraat 12 Prins Bernhardplein en omgeving | 100 | 5 | F | € 589.000 | € 5.890 |
| Gansstraat 96 Watervogelbuurt | 100 | 5 | B | € 585.000 | € 5.850 |
| Pijlstraat 13 Nijenoord, Hoogstraat en omgeving | 101 | 5 | A | € 575.000 | € 5.693 |
| Werner Helmichstraat 44 Julianapark en omgeving | 96 | 5 | C | € 625.000 | € 6.510 |
| Cartesiusweg 53 Schepenbuurt, Cartesiusweg e.o. | 114 | 5 | C | € 595.000 | € 5.219 |
| Mijdrechtstraat 55 Rivierenwijk | 109 | 5 | C | € 525.000 | € 4.817 |
| Beverstraat 45 Pijlsweerd-Zuid | 107 | 4 | A+ | € 695.000 | € 6.495 |
| Trévouxperenlaan 59 Vleuterweide-Zuid | 116 | 5 | A | € 575.000 | € 4.957 |
| Goedestraat 67 Wittevrouwen | 97 | 4 | E | € 629.000 | € 6.485 |
| Bolstraat 93 Oudwijk | 97 | 4 | D | € 615.000 | € 6.340 |