apartment · resale
De Kempenaerstraat 72
1051CR Amsterdam · Buyskade e.o. · wijk Staatsliedenbuurt · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 50 m² |
| Kamers | 4 (2 slaap) |
| Energielabel | A |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Mar. J. Heule Makelaardij BV (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 160 apartments in Amsterdam met 35–65 m².
Onder de markt. Deze woning zit in het 21e percentiel (-10.2% t.o.v. mediaan van € 8.800/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 3.125 |
|---|---|
| Dichtheid | 27643 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.7 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 541.000 deze listing -27% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 69% |
| Afstand basisschool | 0.5 km |
| Afstand supermarkt | 0.7 km |
| Afstand huisarts | 0.3 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363EH06
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Cartesius Lyceum — 0.4 km · 26 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | Madelief kinderopvang — 0.62 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Dirk — 0.38 km · 32 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Medicijnman Apotheek Staatslieden — 0.21 km · 12 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | SAG — 0.21 km · 19 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 1.93 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 1.09 km · 17 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | k-sushi — 0.16 km · 144 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 1.886 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 83.696 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 10.000 extra leenruimte vanwege energielabel A |
| NHG-eligibel | Ja (onder NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A en 50 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 800 per jaar (~€ 67/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 1.953 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~650 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~200 m³ per jaar |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1927 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Gas gestookt combiketel, eigendom |
| Energielabel (officieel) | A |
| Inhoud | 160 m³ |
| Indeling | 4 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 20, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Solebaystraat 82 Gibraltarbuurt | 44 | E | € 375.000 |
+€ 14.520
4 stap(pen)
|
€ 389.520 | € -5.480 | |
| Van Spilbergenstraat 81 Orteliusbuurt-Zuid | 49 | C | € 395.000 |
+€ 9.800
2 stap(pen)
|
€ 404.800 | +€ 9.800 | |
| Jacques Veltmanstraat 62 Jacques Veltmanbuurt | 57 | C | € 395.000 |
+€ 11.400
2 stap(pen)
|
€ 406.400 | +€ 11.400 | |
| Van Hogendorpstraat 92 Fannius Scholtenbuurt | 44 | C | € 400.000 |
+€ 8.800
2 stap(pen)
|
€ 408.800 | +€ 13.800 | |
| Wormerveerstraat 5 Spaarndammerbuurt-Zuidwest | 40 | B | € 375.000 |
+€ 4.400
1 stap(pen)
|
€ 379.400 | € -15.600 | |
| Blancefloorstraat 13 Erasmusparkbuurt-West | 55 | G | € 395.000 |
+€ 22.000
6 stap(pen)
|
€ 417.000 | +€ 22.000 | |
| Djambistraat 23 Timorpleinbuurt-Noord | 46 | C | € 415.000 |
+€ 9.200
2 stap(pen)
|
€ 424.200 | +€ 29.200 | |
| Van Beuningenstraat 67 Staatsliedenbuurt-Noordoost | 53 | A | € 425.000 | +€ 0 | € 425.000 | +€ 30.000 | |
| Jan Lievensstraat 4 Diamantbuurt | 46 | C | € 425.000 |
+€ 7.130
2 stap(pen)
|
€ 432.130 | +€ 37.130 | |
| Makassarstraat 52 Makassarpleinbuurt | 46 | C | € 425.000 |
+€ 9.200
2 stap(pen)
|
€ 434.200 | +€ 39.200 | |
| Woestduinstraat 152 Aalsmeerwegbuurt-West | 46 | D | € 425.000 |
+€ 12.420
3 stap(pen)
|
€ 437.420 | +€ 42.420 | |
| Orteliusstraat 142 Orteliusbuurt-Midden | 46 | A | € 439.000 | +€ 0 | € 439.000 | +€ 44.000 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Bos en Lommerweg 97 Landlust-Noord | 52 | 4 | F | € 430.000 | € 8.269 |
| Van Spilbergenstraat 14 Orteliusbuurt-Zuid | 52 | 4 | B | € 450.000 | € 8.654 |
| Jan Lievensstraat 4 Diamantbuurt | 46 | 4 | C | € 425.000 | € 9.239 |
| Van Spilbergenstraat 81 Orteliusbuurt-Zuid | 49 | 3 | C | € 395.000 | € 8.061 |
| Esmoreitstraat 37 Erasmusparkbuurt-West | 52 | 4 | C | € 475.000 | € 9.135 |
| Stuyvesantstraat 11 Paramariboplein e.o. | 50 | 3 | C | € 450.000 | € 9.000 |
| Van Beuningenstraat 67 Staatsliedenbuurt-Noordoost | 53 | 3 | A | € 425.000 | € 8.019 |
| Ferguutstraat 20 Erasmusparkbuurt-West | 53 | 3 | D | € 425.000 | € 8.019 |
| Crynssenstraat 66 Paramariboplein e.o. | 51 | 3 | D | € 450.000 | € 8.824 |
| Makassarstraat 38 Makassarpleinbuurt | 47 | 3 | D | € 435.000 | € 9.255 |
| Marco Polostraat 41 Columbusplein e.o. | 48 | 3 | C | € 450.000 | € 9.375 |
| Djambistraat 23 Timorpleinbuurt-Noord | 46 | 3 | C | € 415.000 | € 9.022 |