apartment · resale
Marnixstraat 315
1016TB Amsterdam · Marnixbuurt-Midden · wijk Jordaan · Amsterdam
Kenmerken
| Type | apartment (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 61 m² |
| Kamers | 3 (2 slaap) |
| Energielabel | B |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Lengers Housing (VN) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 221 apartments in Amsterdam met 42–79 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 89e percentiel (+14.4% t.o.v. mediaan van € 8.523/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Marnixstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Marnixstraat 323 | 63 | C | € 495.000 | € 7.857 |
Buurt in cijfers — Amsterdam
| Inwoners | 195 |
|---|---|
| Dichtheid | 12579 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 1.8 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 611.000 deze listing -3% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 51% |
| Afstand basisschool | 0.2 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.2 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.4 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU0363AB06
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Dr. Rijk Kramerschool — 0.15 km · 27 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | 't Klaproosje — 0.43 km · 7 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Sterk — 0.26 km · 41 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | benu — 0.33 km · 14 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Spinoza — 0.22 km · 22 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Reade (JBI) — 2.19 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Busstation Elandsgracht — 0.44 km · 16 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Shoarma Mesut 2 — 0.12 km · 273 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 2.841 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 128.261 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 5.000 extra leenruimte vanwege energielabel B |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel B en 61 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.220 per jaar (~€ 102/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 2.943 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1037 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~366 m³ per jaar |
| Bij upgrade naar label A | bespaar je ~€ 244 per jaar en 244 kg CO2. Bekijk verbouwkosten → |
Detail-kenmerken (van Funda's volledige advertentie)
| Bouwjaar | 1886 |
|---|---|
| Bouw | Bestaande bouw |
| Soort object | Bovenwoning (appartement) |
| Isolatie | Dakisolatie en dubbel glas |
| Verwarming | Cv-ketel |
| Warm water | Cv-ketel |
| CV-ketel | Nefit Pro Line (gas gestookt combiketel uit 2015, eigendom) |
| Energielabel (officieel) | B |
| Inhoud | 196 m³ |
| Indeling | 3 kamers (2 slaapkamers) |
| Op funda sinds | Mei 21, 2026 |
Verbouwings-equivalente woningen in Amsterdam
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label B te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sloterkade 2 Surinamepleinbuurt | 65 | B | € 595.000 | +€ 0 | € 595.000 | € 0 | |
| Celebesstraat 34 Timorpleinbuurt-Noord | 66 | C | € 600.000 |
+€ 5.940
1 stap(pen)
|
€ 605.940 | +€ 10.940 | |
| Nieuwe Achtergracht 51 Weesperbuurt | 64 | C | € 575.000 |
+€ 5.760
1 stap(pen)
|
€ 580.760 | € -14.240 | |
| Ceintuurbaan 408 Willibrordusbuurt | 58 | D | € 600.000 |
+€ 9.280
2 stap(pen)
|
€ 609.280 | +€ 14.280 | |
| Kloveniersburgwal 113 Zuiderkerkbuurt | 60 | E | € 600.000 |
+€ 13.200
3 stap(pen)
|
€ 613.200 | +€ 18.200 | |
| Van Woustraat 123 Willibrordusbuurt | 60 | A | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | +€ 30.000 | |
| Eerste Schinkelstraat 13 Schinkelbuurt-Noord | 68 | A | € 625.000 | +€ 0 | € 625.000 | +€ 30.000 | |
| Nieuwe Hoogstraat 33 Zuiderkerkbuurt | 68 | B | € 560.000 | +€ 0 | € 560.000 | € -35.000 | |
| Roetersstraat 152 Sarphatistrook | 59 | C | € 550.000 |
+€ 5.310
1 stap(pen)
|
€ 555.310 | € -39.690 | |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | D | € 545.000 |
+€ 9.440
2 stap(pen)
|
€ 554.440 | € -40.560 | |
| Derde Schinkelstraat 3 Schinkelbuurt-Noord | 68 | D | € 625.000 |
+€ 10.880
2 stap(pen)
|
€ 635.880 | +€ 40.880 | |
| Helmholtzstraat 81 Middenmeer-Zuid | 64 | C | € 550.000 |
+€ 2.880
1 stap(pen)
|
€ 552.880 | € -42.120 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Kloveniersburgwal 113 Zuiderkerkbuurt | 60 | 3 | E | € 600.000 | € 10.000 |
| Ceintuurbaan 408 Willibrordusbuurt | 58 | 3 | D | € 600.000 | € 10.345 |
| Roetersstraat 152 Sarphatistrook | 59 | 3 | C | € 550.000 | € 9.322 |
| Nieuwe Achtergracht 51 Weesperbuurt | 64 | 3 | C | € 575.000 | € 8.984 |
| Curaçaostraat 122 Postjeskade e.o. | 59 | 3 | D | € 545.000 | € 9.237 |
| Bilderdijkstraat 72 Da Costabuurt-Noord | 60 | 3 | C | € 525.000 | € 8.750 |
| Helmholtzstraat 81 Middenmeer-Zuid | 64 | 3 | C | € 550.000 | € 8.594 |
| Sloterkade 2 Surinamepleinbuurt | 65 | 3 | B | € 595.000 | € 9.154 |
| Overtoom 414 Cremerbuurt-West | 63 | 3 | C | € 525.000 | € 8.333 |
| Eerste Atjehstraat 105 Timorpleinbuurt-Zuid | 65 | 3 | B | € 550.000 | € 8.462 |
| Kinderdijkstraat 28 Scheldebuurt-Oost | 60 | 3 | E | € 500.000 | € 8.333 |
| Celebesstraat 34 Timorpleinbuurt-Noord | 66 | 3 | C | € 600.000 | € 9.091 |