house · resale
Vaartscherijnstraat 46
3523TD Utrecht · Oud Hoograven-Noord · wijk Wijk 07 Zuid · Utrecht
Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 121 m² |
| Perceel | 104 m² |
| Kamers | 6 (5 slaap) |
| Energielabel | A++ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Paul Dijkstra Makelaars (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 83 houses in Utrecht met 84–157 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 80e percentiel (+17.4% t.o.v. mediaan van € 5.526/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Vaartscherijnstraat
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Vaartscherijnstraat 14 | 105 | C | € 650.000 | € 6.190 |
Buurt in cijfers — Utrecht
| Inwoners | 3.165 |
|---|---|
| Dichtheid | 12338 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.3 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 592.000 deze listing +33% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 19% |
| Afstand basisschool | 0.7 km |
| Afstand supermarkt | 0.5 km |
| Afstand huisarts | 0.5 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.3 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU03440722
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | De Wereldwijzer — 0.16 km · 31 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Kinderdagverblijf | De Jutter — 0.17 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Supermarkt | Lidl — 0.36 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Nieuw Plettenburgh — 0.32 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Gezondheidscentrum Nieuw Plettenburgh — 0.32 km · 10 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Diakonessenhuis — 1.77 km · 6 totaal binnen zoekradius |
| OV-station | Utrecht Vaartsche Rijn — 0.9 km · 9 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | Wan Soen — 0.23 km · 14 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.748 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 164.130 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 30.000 extra leenruimte vanwege energielabel A++ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A++ en 121 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.452 per jaar (~€ 121/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.869 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1089 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~242 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Utrecht
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A++ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wevelaan 53 Tuindorp-Oost | 127 | B | € 750.000 |
+€ 36.830
3 stap(pen)
|
€ 786.830 | +€ 1.830 | |
| Bolksbeekstraat 38 Dichterswijk | 124 | C | € 749.000 |
+€ 47.120
4 stap(pen)
|
€ 796.120 | +€ 11.120 | |
| Hooft Graaflandstraat 195 Oud Hoograven-Zuid | 143 | C | € 750.000 |
+€ 54.340
4 stap(pen)
|
€ 804.340 | +€ 19.340 | |
| Chopinstraat 17 Oog in Al | 116 | A | € 789.000 |
+€ 20.880
2 stap(pen)
|
€ 809.880 | +€ 24.880 | |
| Eykmanlaan 68 Tuindorp en Van Lieflandlaan-West | 138 | E | € 750.000 |
+€ 70.380
6 stap(pen)
|
€ 820.380 | +€ 35.380 | |
| Theo van Doesburgstraat 58 Het Zand-West | 141 | A+ | € 735.000 |
+€ 14.100
1 stap(pen)
|
€ 749.100 | € -35.900 | |
| Derde Oosterparklaan 35 Hoge Weide | 130 | A+ | € 730.000 |
+€ 13.000
1 stap(pen)
|
€ 743.000 | € -42.000 | |
| Weerschijnvlinder 71 Parkwijk-Noord | 132 | A+ | € 725.000 |
+€ 13.200
1 stap(pen)
|
€ 738.200 | € -46.800 | |
| Nieuwe Koekoekstraat 8 Vogelenbuurt | 120 | C | € 795.000 |
+€ 45.600
4 stap(pen)
|
€ 840.600 | +€ 55.600 | |
| Händelstraat 12 Oog in Al | 120 | D | € 675.000 |
+€ 54.000
5 stap(pen)
|
€ 729.000 | € -56.000 | |
| Kalmoesweg 6 Hoge Weide | 140 | A++++ | € 725.000 | +€ 0 | € 725.000 | € -60.000 | |
| Jopie Huismanstraat 153 Het Zand-West | 136 | A | € 699.000 |
+€ 24.480
2 stap(pen)
|
€ 723.480 | € -61.520 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Bolksbeekstraat 38 Dichterswijk | 124 | 6 | C | € 749.000 | € 6.040 |
| Chopinstraat 17 Oog in Al | 116 | 6 | A | € 789.000 | € 6.802 |
| 1e Spechtstraat 7 Vogelenbuurt | 120 | 6 | F | € 849.000 | € 7.075 |
| Ondiep 112 Ondiep | 119 | 6 | A | € 700.000 | € 5.882 |
| Thea Beckmanstraat 14 Het Zand-Oost | 122 | 6 | A++ | € 675.000 | € 5.533 |
| Dudoksingel 7 Het Zand-West | 127 | 6 | A | € 695.000 | € 5.472 |
| Poelruitlaan 11 Vleuterweide-West | 126 | 6 | A | € 685.000 | € 5.437 |
| Vitóriadreef 43 Vechtzoom-zuid | 130 | 6 | A+ | € 697.500 | € 5.365 |
| Nieuwe Koekoekstraat 8 Vogelenbuurt | 120 | 5 | C | € 795.000 | € 6.625 |
| Valeriaanweg 31 Hoge Weide | 131 | 6 | A+++ | € 685.000 | € 5.229 |
| Gildstraat 84 Wittevrouwen | 125 | 5 | A | € 850.000 | € 6.800 |
| Wevelaan 53 Tuindorp-Oost | 127 | 5 | B | € 750.000 | € 5.906 |