Kenmerken
| Type | house (resale) |
|---|---|
| Woonopp. | 142 m² |
| Perceel | 202 m² |
| Kamers | 5 (3 slaap) |
| Energielabel | A+ |
| Status | none |
| Op funda sinds | |
| Makelaar | Saen Garantiemakelaars Zaandam (NVM) |
Prijsverloop
Nog maar één snapshot bekend.
Prijspositie t.o.v. vergelijkbare woningen
€/m² van deze woning vergeleken met 42 houses in Zaanstad met 99–184 m².
Boven de markt. Deze woning zit in het 92e percentiel (+29.7% t.o.v. mediaan van € 4.318/m²). Bekijk peer-segment in zoeken →
Andere woningen in Aria
Sterkste vergelijking — zelfde straat en postcode.
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|
| Aria 44 | 147 | A | € 750.000 | € 5.102 |
Buurt in cijfers — Zaanstad
| Inwoners | 4.775 |
|---|---|
| Dichtheid | 9128 per km² |
| Gem. huishoudensgrootte | 2.4 |
| Gemiddelde WOZ (buurt) | € 459.000 deze listing +73% t.o.v. gem. WOZ |
| % huurwoning in buurt | 14% |
| Afstand basisschool | 1.9 km |
| Afstand supermarkt | 0.8 km |
| Afstand huisarts | 0.8 km |
| Afstand kinderdagverblijf | 0.7 km |
Bron: CBS Open Data
· Kerncijfers Wijken en Buurten 2025
· Buurtcode BU04792323
· Waarom verschilt WOZ van vraagprijs?
Voorzieningen in de buurt
| Basis-/middelbare school | Talland College 95 — 0.52 km · 16 totaal binnen zoekradius |
|---|---|
| Supermarkt | Albert Heijn — 0.65 km · 8 totaal binnen zoekradius |
| Apotheek | Apotheek Romijn/MC De Vaart — 0.77 km · 2 totaal binnen zoekradius |
| Huisartsenpraktijk | Praktijk Nieuwendam — 0.69 km · 4 totaal binnen zoekradius |
| Ziekenhuis | Zaans Medisch Centrum — 2.01 km |
| OV-station | Zaandam — 0.73 km · 5 totaal binnen zoekradius |
| Restaurant | De Zaanse Molen — 0.39 km · 12 totaal binnen zoekradius |
Hypotheek-indicatie
| Maandlasten | ~€ 3.795 / maand |
|---|---|
| Benodigd bruto-inkomen | ~€ 168.478 per jaar |
| Groen-label-aftrek | +€ 20.000 extra leenruimte vanwege energielabel A+ |
| NHG-eligibel | Nee (boven NHG-grens € 450.000) |
Energierekening & CO2 (schatting)
Indicatie voor een gemiddeld huishouden op basis van energielabel A+ en 142 m² woonoppervlak. Bron: Milieu Centraal + NIBUD vuistregels 2026.
| Geschatte energiekosten | ~€ 1.988 per jaar (~€ 166/maand) |
|---|---|
| Geschatte totaalkosten/maand | ~€ 3.961 (hypotheek + energie, exclusief OZB/onderhoud/verzekering) |
| CO2-uitstoot | ~1562 kg per jaar |
| Gas-verbruik (geschat) | ~426 m³ per jaar |
Verbouwings-equivalente woningen in Zaanstad
Vergelijkbare woningen in dezelfde gemeente, met geschatte verbouwingskosten om
op label A+ te komen. Alleen woningen waar de
totaalprijs (vraagprijs + verbouwing) binnen ±20% van deze woning ligt.
Schatting o.b.v. €/m² per labelstap (D→C, C→B, …). Per-component data
(al geïsoleerd, warmtepomp aanwezig, zonnepanelen) komt uit detail-pagina
scraping en trekt overbodige stappen eruit.
Hoe we dit berekenen
| Adres | m² | Label | Vraagprijs | + verbouwing | Effectief | Δ t.o.v. dit | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aria 44 Westerwatering Zuid | 147 | A | € 750.000 |
+€ 11.760
1 stap(pen)
|
€ 761.760 | € -33.240 | |
| Spant 40 Waterrijk West | 163 | A+ | € 745.000 | +€ 0 | € 745.000 | € -50.000 | |
| Prelude 101 Westerwatering Zuid | 174 | A+ | € 850.000 | +€ 0 | € 850.000 | +€ 55.000 | |
| Dodonaeuslaan 317 Poelenburg Noord | 163 | B | € 700.000 |
+€ 30.970
2 stap(pen)
|
€ 730.970 | € -64.030 | |
| Serenade 15 Westerwatering Zuid | 150 | A | € 700.000 |
+€ 12.000
1 stap(pen)
|
€ 712.000 | € -83.000 | |
| Gerhardus Docterstraat 20 Rosmolenbuurt Oost | 148 | A+++ | € 695.000 | +€ 0 | € 695.000 | € -100.000 | |
| Stationsstraat 58 Oud West | 126 | A | € 675.000 |
+€ 10.080
1 stap(pen)
|
€ 685.080 | € -109.920 | |
| Vaartdijk 43 Langeheit Oost | 155 | B | € 895.000 |
+€ 29.450
2 stap(pen)
|
€ 924.450 | +€ 129.450 |
Alle vergelijkbare woningen (12)
Zelfde gemeente, zelfde type, m² binnen ±30%, kamers ±1.
| Adres | m² | Kamers | Label | Vraagprijs | €/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Aria 44 Westerwatering Zuid | 147 | 4 | A | € 750.000 | € 5.102 |
| Vaartdijk 43 Langeheit Oost | 155 | 5 | B | € 895.000 | € 5.774 |
| Populierenlaan 2 Rosariumbuurt | 133 | 5 | A | € 625.000 | € 4.699 |
| Gerhardus Docterstraat 20 Rosmolenbuurt Oost | 148 | 4 | A+++ | € 695.000 | € 4.696 |
| Serenade 15 Westerwatering Zuid | 150 | 6 | A | € 700.000 | € 4.667 |
| Spant 40 Waterrijk West | 163 | 5 | A+ | € 745.000 | € 4.571 |
| Jachtenlaan 53 Hoornseveld | 155 | 5 | A+ | € 595.000 | € 3.839 |
| Max Havelaarstraat 9 Westerwatering Zuid | 128 | 5 | A | € 600.000 | € 4.688 |
| Treilerstraat 35 Hoornseveld | 151 | 5 | B | € 550.000 | € 3.642 |
| Stationsstraat 58 Oud West | 126 | 4 | A | € 675.000 | € 5.357 |
| Titanialaan 31 Zuiderham | 130 | 5 | A | € 539.000 | € 4.146 |
| Zuideinde 227 Westzaan Zuid | 157 | 4 | A | € 975.000 | € 6.210 |